Archiwum Polecane Książki

Warto przeczytać

Zapraszam do przeczytania historii jak z bajki ,a przecież mogłaby się wydarzyć, o tym pisze Agnieszka Krawczyk w kolejnych tomach

Magiczne  mZnalezione obrazy dla zapytania Magiczne miejsce książkaiejsce

Głównym bohaterem książki jest Witold Mossakowski. Mężczyzna pracuje w ministerstwie. Po pewnym czasie ma dość tej posady i życia w mieście. Przypadkiem dowiaduje się o sprzedaży pałacu w pewnej wiosce. Zaciekawiony ofertą jedzie na miejsce i zostaje oczarowany posiadłością. Bez wahania kupuje ją. Witold zwiedził pół świata, ale prawdziwa przygoda zaczęła się dopiero tam..Czy mieszkańcy wioski zaakceptują mężczyznę? Czy Witold znajdzie tam swoją wielką miłość? Po odpowiedzi zapraszam do powieści. Któż z nas nie marzył o ucieczce? O tym, żeby znaleźć gdzieś miejsce na świecie, gdzie może się schować od hałasu miasta. Kto nie chciałby zamieszkać na wsi, w której życie płynie spokojniej, innym trybem.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania Dolina mgieł i róż książka

Dolina mgieł i róż

Pewnego jesiennego wieczoru Sabina Południewska stanęła w drzwiach pałacyku „Pod Graalem i Różą” Potrzebowała natchnienia, które pozwoli jej skończyć kolejną powieść. Gospodynią pensjonatu okazała się przemiła Mila Mossakowska, a jego gośćmi, ekscentryczna kuzynka Carmen, profesor Niewiara, wyjątkowy oryginał, oraz pułkownik Janicki, leciwy mężczyzna, który nie stracił młodzieńczego wigoru.Sabina poddała się urokowi pięknej doliny i czarowi jej mieszkańców. Dzień po dniu otwierała się na nowe doznania, a świat stawał się piękniejszy. Zawiązała przyjaźń z Teklą Tyczyńską, hrabiną, która tworzyła oszałamiające różane kosmetyki. Spotkała przyjaciela, lekarza, wdowca, który samotnie wychowywał córeczkę,  Julinkę. Sabina znalazła więcej, niż mogła by marzyć. Ale przyszedł dzień wyboru. Czy piękna pisarka posłucha głosu serca?

 
Ogród księżycowy

okladka
W dolinie mgieł i róż zaczyna się wiosna. Pisarka, Sabina Południewska, kończy remontować stary dom. Przy nim powstaje wyjątkowy ogród księżycowy, który najpiękniej i najbardziej tajemniczo wygląda nocą. Sabina jest szczęśliwa ? znalazła swoje miejsce na ziemi. Otaczają ją przyjaciele ? hrabina Tyczyńska produkuje swoje niezwykłe perfumy, Marek Rokosz rozwija uprawę ziół, a Mila Mossakowska chce zorganizować w pensjonacie ?Pod Graalem i Różą? warsztaty pisarskie, które mogłaby poprowadzić Sabina. Ekscentryczna Carmen wysyła do Idy argentyńskiego reżysera, irytującego ale i zabawnego oryginała. Do starych znajomych dołączają nowi, jak Kalina Olczak, zdolna projektantka ogrodów, czy Sebastian ? ?szczęśliwy włóczęga?, który nigdzie nie potrafi zagrzać miejsca na stałe. Przyszłość rysuje się świetlistą kreską i wydaje się, że nic nie może zakłócić tego harmonijnego życia.
Jednak niespodziewanie w Idzie pojawia się osoba, która może zmącić szczęście Sabiny i Krzysztofa, odmieniając ich los. Dawne błędy potrafią rzucać długie cienie, a wybaczenie nie zawsze jest proste.
Czy miłość naprawdę jest w stanie pokonać każdą przeszkodę? Czy to, co pęknięte da się skleić bez śladu?
Tej wiosny, w dolinie mgieł i róż kilka serc zostanie złamanych. Ale miłość i dobro mają kojącą moc leczenia ran.Bo jedno jest pewne ? żeby osiągnąć szczęście, trzeba zawsze podążać słoneczną drogą.

 

Znalezione obrazy dla zapytania Jezioro szczęścia książka

Jezioro szczęścia

Do doliny mgieł i róż zawitała jesień. Przyroda odpoczywa po długim i gorącym lecie, za chwilę zaczną się przygotowania do Świąt i spadnie śnieg. Sabina Dolecka jest szczęśliwa w swym ślicznym domu, w otoczeniu bliskich, ale wciąż ma jedno niezrealizowane pragnienie – marzy o dziecku. Piękny sen może się jednak nie ziścić – pisarka ma problem z zajściem w ciążę. W Idzie pojawia się telewizyjna…

warto przeczytać

Okładka książki Tryb warunkowy

 

Pierwszy tom trylogii o burzliwym życiu uczuciowym Zosi Knyszewskiej

Przełom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Zosia Knyszewska rozpoczyna studia i dorosłe życie, w którym miłosne wybory wydają się jej największym problemem. Dziewczyna odkrywa jednak, że otaczająca ją rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana, a bliskim osobom nie zawsze można zaufać. W tle życiowych perypetii Zosi rozgrywają się przełomowe wydarzenia polityczne tamtych czasów – powstanie „Solidarności”, wprowadzenie stanu wojennego, internowania…

Deklinacja męska/żeńska to kontynuacja Trybu warunkowego i jakby jego uzupełnienie. Tym razem – wraz z Zosią Knyszewską – przeżywamy rozterki i radości z burzliwymi latami 80. w tle.Jeśli ktoś nie czytał jeszcze Trybu warunkowego, to zachęcam do nadrobienia zaległości, a potem sięgnięcia po tę pozycję. Na pewno Was nie zawiedzie!

Początek nowego milenium miał być dla Zosi i Witka Halmanów początkiem nowego życia. Jednak marzenia o spokoju i stabilizacji wkrótce okazują się nierealne. Trzeba stawić czoło nowym wyzwaniom, które przynosi codzienne życie, praca i problemy dorastających dzieci. Odzywają się też duchy przeszłości, stanowiące całkiem realne zagrożenie. Gdańsk, Londyn, Warszawa, Sydney… Rodzina Halmanów przemierza kraje i kontynenty w poszukiwaniu swojego miejsca w życiu

Okładka książki Przyszły niedokonany

Lata 1995-2000, ostatnia część trylogii o Zosi Knyszewskiej.
Życie głównej bohaterki, Zosi staje się tak sensacyjne jak otaczająca ją rzeczywistość.

polecam też inne  książki p.Hanny Cygler wszystkie dostępne w naszym księgozbiorze

Warto przeczytać

Jak to się skończy. Saga. Część 6 - Barbara RybałtowskaTo  dalsze losy Kasi z sagi Barbary Rybałtowskiej  „Bez pożegnania „,”Mea Culpa” itd…

Po przeczytaniu nadal nie wiemy jak  to się skończy ,autorka obiecuje dalszą część.Książka już dostępna w naszej bibliotece.

„Paryska pokojówka”, a następnie „Paryski spadek” ma swój dalszy ciąg w trzeciej części „paryskiej trylogii”.

Druga połowa ponurych lat 70. Agnieszka, studentka ASP, dostaje upragniony paszport i wraz z koleżankami wyjeżdża do Paryża. Dziewczyny chcą zarobić dużo pieniędzy, jak najwięcej zobaczyć i dobrze się zabawić. Okazuje się, że praca pokojówki w Sheratonie nie daje takich szans. Próbują więc porzucić nudne zajęcie i zostać ulicznymi malarkami, jednak nie jest łatwo przestać być paryską pokojówką. Ich życie diametralnie się odmienia. Poznają ludzi, Paryż, jego ciemne strony. Niebawem okazuje się, że niektóre znajomości były zawierane zbyt pochopnie, a decyzje były podejmowane zbyt szybko.Dalsze losy w kolejnych tomach.

Zapraszamy do biblioteki po nowe książki Katarzyny Michalak i wielu innych polskich i obcych autorów.Dla każdego coś nowego.

Warto przeczytać

zemsta_ubiera_sie_u_prady_powrot_diabla_IMAGE1_293462_9

 

 

 

 ”Zemsta ubiera się u Prady” to nowa powieść Weisberger – książka,     na którą czekały miliony czytelniczek – to kontynuacja bestsellera Diabeł ubiera się u Prady, ukazująca dalsze losy jej bohaterek: Mirandy Priestly, szefowej „z piekła rodem”, i dwóch rywalizujących ze sobą asystentek: Andy i Emily. Minęło prawie dziesięć lat od dnia, w którym Andy Sachs zrezygnowała z pracy w prestiżowym miesięczniku mody Runway…………już w naszej bibliotece

 

 

 

alibi-na-szczescie-l-iext8320075

Polecałabym również sięgnąć po trylogię, którą rozpoczyna „Alibi na szczęście”. Napisaną przez Annę Ficner-Ogonowską Jest to niezwykle subtelna powieść, napisana pięknym językiem,Postacią centralną książki jest Hania – nauczycielka języka polskiego w warszawskim liceum. Kobieta trzydziestoparoletnia, która skrywa w sercu głęboką tajemnicę. Tajemnica ta stopniowo się wyjaśnia w dalszych tomach ”Zgoda na szczęście”,”Krok do szczęścia „oraz „Szczęście w cichą noc”.-wszystkie w naszym księgozbiorze.

szczescie-w-cicha-noc-l-iext23372379zgoda-na-szczescie-l-iext22523540

krok-do-szczescia-p-iext10407092

zabócas

Na uwagę zasługuje również najnowsze dzieło naszej rodzimej autorki Marii Nurowskiej „Zabójca” -autorka opowiada historię dwojga ludzi, których pewnego dnia zupełnie przypadkiem połączył los. Zabójcą jest tytułowy mężczyzna, który po dwudziestu latach wrócił do Zakopanego ze Stanów – jego oczy raz mówią, że jest dobry, a raz, że zły. Wiemy na pewno, że jakiś czas przesiedział w jednym z największych więzień w USA… Wciąga!

 

Dawca-Tess Gerritsen

dawcaTo niesamowita i pełna emocji historia.
Bezbronni, bezdomni rosyjscy chłopcy omotani wizją adopcji i szczęśliwego życia rodzinnego, w rzeczywistości przeznaczeni na śmierć.
Dwie ambitne lekarki, marzące o pracy na chirurgii, uwikłane w handel organami, wpadające w sieć intryg mających na celu pozbawienie ich wiarygodności a nawet życia.
Szpital, który ma być nadzieją na przedłużenie życia, może się okazać miejscem, gdzie jednym sprawnym cięciem, lub jednym ukłuciem zostanie nam odebrane to co najcenniejsze – dar życia.

Chorwacka przystań- Anna Karpińska

Chorwacka  przystańNie jest to tylko historia o prawdziwej miłości, to także opowieść o trudnych wyborach w życiu, takich , po których nigdy nie wiadomo do końca, czy zrobiło się dobrze; takich, które zawsze kogoś skrzywdzą… Trwa wojna bałkańska. Dziennikarka Anna, wyjeżdża do Chorwacji jako korespondentka ogólnopolskiej gazety. Jest mężatką, ale nie potrafi opanować rodzącego się uczucia do Błaża – chorwackiego fotoreportera wojennego. Czeka ją trudna decyzja. Postanawia porzucić Jerzego, jednak po powrocie do Polski miłość do Błaża staje w szranki z oczekiwaniami rodziny, ze zwykłą codziennością i… niespodziewaną ciążą. Anna podejmuje trudną decyzję o pozostaniu w kraju. Dwadzieścia lat później jej córka Weronika stanie przed podobnym wyborem. Zrządzenie losu sprawi, że Anna jeszcze raz wybierze się do Chorwacji -

Jeździec miedziany- Paullina Simons

f-jezdziec-miedzianyHistoria miłości nastoletniej Tatiany i żołnierza Armii Czerwonej, osadzona w realiach II wojny światowej, daje czytelnikowi możliwość odczuwania tych czasów. Z wielką dokładnością oddana została stalinowska machina śmierci oraz system totalitarny, który wchodzi w każdą, nawet najbardziej prywatną, sferę życia obywatela. Dalsze losy bohaterów w tomach „Tatiana i Aleksander” oraz ” Ogród Letni ” wszystkie dostępne w naszej bibliotece.Cała trylogia o tym” Jak mocno można kochać, jak wiele bólu, rozpaczy, cierpienia można znieść dzięki miłości, jak długo można czekać i tęsknić, jak silna może być nadzieja…”

Modliszka -Irena Matuszkiewicz

 

Modliszka

Jeszcze coś o kobietach,mam nadzieję że nie tylko dla kobiet.

Modliszka to najnowsza książka znanej  polskiej pisarki Ireny Matuszkiewicz, autorki takich książek jak „Przebudzenie” czy „Szepty”. Ta sześćdziesięcioośmioletnia włocławianka jest skromną, normalną kobietą. Rzeczywistość jej nie rozpieszczała, dlatego jej książki są bliskie wszystkim, którzy borykają się z szarą codziennością. Jej powieści opowiadają o bardzo zwyczajnym życiu. A wszystko to bez owijania w bawełnę i bez  sztucznego upiększania.Irena Matuszkiewicz stworzyła opowieść, która przepełniona jest optymizmem i wiarą w to, że „siłą jest kobietą”. Nie można stracić nadziei i nie można przestać o siebie walczyć. Nie jest ważny wiek, pochodzenie i wykształcenie, najważniejsze są cel i marzenia. Najlepszym lekiem jak się okazuje, na chorą i zranioną duszę są sprawdzeni znajomi i pomoc tym, którzy faktycznie jej potrzebują.

Arabska księżniczka

Arabska księżniczka

 

Wszystkich zainteresowanych losami bohaterów arabskiej sagi napisanej przez Polkę zapraszamy do przeczytania następnego tomu tej powieści,  już dostępnego w naszej bibliotece.  Autorka opisuje dalsze koleje życia Doroty – Polki, która w młodości poślubiła Libijczyka, oraz jej dorosłej córki, która sama staje się matką Nadii. Tym razem ich dzieje łączą się z zawikłanymi losami saudyjskiej księżniczki Lamii.Czy Dorota i Marysia są szczęśliwe w Arabii Saudyjskiej? Czy mają możliwość spełnienia się? Jak przeszłość wpływa na ich codzienne życie? Czy mała Nadia jest kochanym dzieckiem? O tym wszystkim przeczytacie  w ” Arabskiej księżniczce ” ,kolejnym tomie po „Arabskiej krwi”, „Arabskiej żonie”, oraz „Arabskiej  córce „.

Na gorącym uczynku

 na-goracym-uczynkuWenda Tynes jest dziennikarką i prowadzi program, w którym na żywo demaskuje pedofilów. Jej kolejną „ofiarą” staje się Dan Mercer, pracownik opieki społecznej, na co dzień pracujący z dziećmi. Zaszczuty przez społeczeństwo ucieka i ukrywa się przed ludźmi, jednocześnie wynajmując bardzo dobrego adwokata, który podważa w sądzie dowody zebrane przeciwko niemu. Dan zostaje oczyszczony z zarzutów, jednak w oczach społeczeństwa wygląda to zupełnie inaczej. Mniej więcej w tym samym czasie znika siedemnastolatka Haley McWaid. Trzy miesiące poszukiwań nie przynoszą rezultatów, do czasu połączenia tych dwóch pozornie niewiążących się ze sobą spraw… Szczególną uwagę zwracam na to jak wiele mogą media,czasem niewinny żart w internecie,może komuś zniszczyć życie,a dziennikarska plotka zrobić z uczciwego człowieka pedofila mordercę.