Archiwum Bez kategorii

Orszak Trzech Króli 2021

Już po raz drugi w naszej gminie odbył się Orszak Trzech Króli przy wsparciu Orszak Trzech Króli – Fundacja. W tym roku, z powodu epidemii COVID-19, pochód odbył się bez publiczności, tylko przy udziale niezbędnych aktorów.

DSCN7944

DSCN7954

DSCN7964

DSCN7970v3

DSCN7991

DSCN7978

DSCN8001

DSCN7986

DSCN8019

DSCN8027

 

 

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Dziś Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który inauguruje XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji w naszej bibliotece można obejrzeć wystawę zakładek do książek wykonanych przez panią Stanisławę Kowalczyk, która w latach 1950-1973 była bibliotekarką w gromadzkiej Bibliotece Publicznej w Magnuszewie. Piękne, ręcznie wykonane zakładki ozdobione są rysunkami oraz ciekawostkami o książkach w których się znajdowały.

DSCN9606

DSCN9604

DSCN9599

DSCN9603

DSCN9602

DSCN9601

 

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

W poniedziałek 20 listopada, w naszej bibliotece, odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek.

DSCN6555

DSCN6550

Jest ona znaną i cenioną autorką wierszy dla dzieci, która ma w swoim dorobku ponad 80 wydanych książek. Pięknie opowiedziała dzieciom nie tylko o swoich książkach i inspiracjach, ale również m.in. o błędach językowych popełnianych przez dużych i małych i swojej pracy jako językoznawcy.

DSCN6578

DSCN6586

DSCN6606

Po spotkaniu wszystkie dzieci mogły dostać na pamiątkę autograf od Pani Agnieszki Frączek

DSCN6620

DSCN6624

DSCN6628

DSCN6629

DSCN6630

DSCN6632

DSCN6636

DSCN6645

Obchody Dni Bibliotekarza i Bibliotek

goroczny Tydzień Bibliotek i Bibliotekarzy trwający od 8-15 maja obchodzony był pod hasłem „Biblioteka  Inspiruje” W Gminnej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Magnuszewie  Święto Bibliotekarzy i Biblioteki obchodzono 13 maja. W pięknie udekorowanej sali wystawowej biblioteki zgromadzili się najlepsi czytelnicy i inni zaproszeni  na tę uroczystość goście.

DSCN3597

Na spotkaniu uczestnicy zapoznali się z historią  bibliotek na terenie obecnej Gminy Magnuszew ,przedstawioną  w prezentacji pt ”Aby czas nie zatarł śladów”, działalnością biblioteki  obecnie i wizją na przyszłość. Finałowym akcentem uroczystości było wręczenie okolicznościowych dyplomów dla czytelników z największą ilością  przeczytanych książek.

DSCN3623

DSCN3594

DSCN3592

Na spotkaniu z bibliotekarzami  byli obecni przedstawiciele władz gminnych  w osobach : p. Wójta,  p. Sekretarz   oraz  p. Skarbnik oraz Przewodniczącego i Zastępcy Rady Gminy, w ich imieniu i swoim własnym Wójt Gminy p. Marek Drapała złożył na ręce pani Dyrektor  wszystkim pracownikom biblioteki najserdeczniejsze życzenia.

DSCN3631

Do życzeń dołączyli się członkowie  zespołu „Melodia” swoim  śpiewem i graniem umilając wszystkim te chwilę.

DSCN3595

W uroczystościach wzięli udział również uczniowie  jednej z klas z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie  zapoznając się z historia bibliotek i pracą bibliotekarzy.

DSCN3653

Na koniec na wszystkich  czekał słodki poczęstunek.

rajd rowerowy

Starostwo Powiatowe w Kozienicach
serdecznie zaprasza na
VI Powiatowy Rajd Rowerowy „Śladami Historii”
który odbędzie się 14 maja br.

 

75-kilometrowa trasa tegorocznej edycji będzie wiodła poprzez północne tereny powiatu kozienickiego. Tak zaplanowana trasa pozwoli nie tylko na kontemplację nadwiślańskiej przyrody, ale także na odwiedzenie miejsc przesyconych historią i okupionych krwią bohaterów. Na trasie czeka na nas bowiem m.in. pomnik powstańców styczniowych w Anielinie-Kępie, a także Skansen Bojowy I Armii Wojska Polskiego w Mniszewie.

Trasa: Grabów nad Pilicą – Wyborów – PKP Grabów nad Pilicą – Kępa Niemojewska – Farma „Sielanka” – Grabów Zaleśny – Anielin Kępa – Rozniszew – Mniszew – Kępa Skórecka – Latków – Magnuszew – Wilczowola – Dziecinów – Grabów nad Pilicą.

W rajdzie może wziąć udział maksymalnie 60 osób, w związku z czym liczy się kolejność zgłoszeń.

 

REGULAMIN VI Rajdu 2016-

1KARTA ZGŁOSZENIA 2016-2

Aby zapoznać się z regulaminem raju i pobrać kartę zgłoszeń należy kliknąć w  w czerwony napis i otworzyć PDF

Zaproszenie

Amatorska Grupa Teatralna

działająca przy

Gminnej Bibliotece Publicznej-Centrum Kultury w Magnuszewie

Zaprasza

na

jasełka

premierę

V spektaklu jasełkowego

pt. „Ktoś pukał do drzwi naszych…”

spektakl zostanie wystawiony

w Święto Trzech Króli

dnia 6 stycznia 2016 roku o godzinie16.45

w kościele parafialnym pw. świętego Jana Chrzciciela

w Magnuszewie

 

Mikołaj 2015

DSCN8781

6 grudnia to najszczęśliwszy dzień dla wszystkich dzieci. Z niecierpliwością wyczekują go prawie przez cały rok, wszyscy uwielbiamy otrzymywać prezenty, ale radość dzieci jest tak bezgraniczna i trudna do opisania. Podobnie było i w to sobotnie popołudnie 5 grudnia. Do Magnuszewa przyjechał Mikołaj, troszkę przed czasem, ale podobno przyleciał samolotem za sprawą naszego Pana Wójta Marka Drapały.

DSCN8873

Czas w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja, licznie zgromadzonym dzieciom z terenu całej gminy, umilał występ małych elfów – pomocników Mikołaja, którzy wierszem i piosenką wprowadzili wesoły, świąteczny nastrój.

DSCN8790

I wreszcie zjawił się ten długo oczekiwany Święty Mikołaj. Radość, zaciekawienie, a czasem i strach zagościły na twarzach najmłodszych. Biedny Mikołaj, srodze utrudzony, przy pomocy elfów rozdawał kolejne prezenty, aż do ostatniego dziecka znajdującego się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

DSCN8949

Po raz kolejny, wspólnie z Wójtem Gminy Magnuszew, nam pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej – Ck w Magnuszewie udało się spełnić, co prawda skromne, marzenia najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

DSCN8974

Gminna Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury

oraz

Wójt Gminy Magnuszew

Zapraszają

Dzieci z terenu Gminy Magnuszew

na

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

 

5.12.2015 r o godz. 14,00

w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Magnuszewie

Zapisy dzieci od lat 3 do klasy III  szczegółowe informacje w GBP- CK w Magnuszewie do dnia 2.12. 2015 r tel. 48 6217097

 

Święto Niepodległości

   Wójt Gminy Magnuszew

 Zaprasza

 na

Gminne Obchody

  Narodowego Święta Niepodległości

w  dniach

10-11 listopada 2015 r.

 Program obchodów

10. Listopada

 

10.00- I Gminny Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej – który odbędzie się w Sali Konferencyjnej  Urzędu Gminy w Magnuszewie

Prezentacja pieśni patriotycznych w wykonaniu:

–   Dzieci i młodzieży z terenu gminy Magnuszew

–   Zespołu „Melodia”

11. Listopada

 

12.00 - Msza święta w intencji Ojczyzny  w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela

w Magnuszewie z udziałem Pocztów Sztandarowych

- „Aby Polska była Polską” część artystyczna o tematyce patriotycznej w wykonaniu aktorów   Amatorskiej Grupy Teatralnej działającej przy GBP-CK  w Magnuszewie

- Przemarsz uczestników uroczystości na cmentarz i  złożenie kwiatów pod Pomnikiem Orła     w Kwaterze Poległych Żołnierzy

Miłośników kryminałów i sensacji zapraszamy do przeczytania najnowszych utworów S.Kinga,Cobena oraz dalszych losów bohaterów Milenium dostępne już w naszej bibliotece

Co nas nie zabijeOkładka książki Co nas nie zabije

David Lagercrantz

Kontynuacja trylogii Millennium Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza.

Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael bez wahania leci do Doliny Krzemowej zbierać materiały do sensacyjnego tekstu, który nie tylko może uratować jego karierę, ale też wpłynąć na losy całego świata.

 

 

 

Odnaleziony

Odnaleziony - Coben Harlan

  Trzeci i zarazem ostatni tom trylogii Harlana Cobena z Mickey’em Bolitar’em w roli głównej. Bratanek Myrona wciąż poszukuje prawdy o powodach śmierci swojego ojca. Tym razem odkrywa znacznie więcej niż dotychczas.

Mickey uczy się w drugiej klasie liceum w Kasselton. Jego myśli zajmuje jednak prywatne śledztwo, które ma pomóc w rozwikłaniu tajemnicy okoliczności śmierci ojca, który zginął w wypadku samochodowym osiem miesięcy temu. Nastolatek nie wierzy w mistyfikację i kłamstwa poparte pytaniami, które nadal pozostają bez odpowiedzi. Dzięki wujowi doprowadza do ekshumacji zwłok, które poza wiedzą rodziny poddane zostały kremacji…

Tymczasem w licealnej drużynie koszykówki wybucha afera dopingowa. Dokładnie w tym samym momencie znika chłopak Emy – przyjaciółki Mickey’a. Nastolatek podąża jego tropem, lecz może się okazać, że chłopak… nigdy nie istniał. Nie to jednak jest istotne. Najważniejsze i najbardziej niespodziewane czeka go bowiem na samym końcu śledztwa.

 

Znalezione nie kradzione

 

GDY FASCYNACJA LITERATURĄ ZMIENIA SIĘ W OBSESJĘ…
ZNALEZIONE NIE KRADZIONE
Stephen King
„Pobudka, geniuszu” – tymi niepokojącymi słowami zaczyna się opowieść o psychopatycznym czytelniku, którego literatura popycha do zbrodni.
Geniuszem jest John Rothstein, autor porównywany z J.D. Salingerem, twórca słynnej postaci Jimmy’ego Golda, który jednak od kilku dekad nie wydał żadnej książki. Czytelnikiem – Morris Bellamy, wściekły nie tylko o to, że jego ulubiony autor przestał publikować nowe powieści, lecz także dlatego, że sprzedał nonkonformistyczną postać Jimmy’ego Golda dla zysków z reklam. Morris wymierza Rothsteinowi karę najdotkliwszą z możliwych. Zabija go i opróżnia jego sejf z gotówki. Kradnie też notesy zawierające co najmniej jedną niewydaną jeszcze powieść z Goldem. Morris ukrywa swój skarb, po czym za inne przestępstwo trafia do więzienia. Kilka dekad później chłopiec o nazwisku Pete Sauberg znajduje ukryty łup Bellamy’ego. Teraz Bill Hodges, Holly Gibney i Jerome Robinson muszą ratować chłopca i jego rodzinę przed mściwym Morrisem, który po trzydziestu pięciu latach, ogarnięty jeszcze większym obłędem, wychodzi na wolność.