Archiwum Edyta Staluszka

Zmarła córka mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

W imieniu Szkoły Podstawowej w Przydworzycach publikujemy wiadomość o śmierci córki mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

smutna wiadomość

Dzień Matki

Z okazji Dnia Matki, wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia, a do życzeń dołączamy wiersz Wandy Grodzieńskiej.

Dzień Matki

 

Grafika: Designed by lukasdedi / Freepik

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” w stulecie urodzin Jana Pawła II

Z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły/Jana Pawła II warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało wystawę poświęconą życiu papieża.

Wystawa zabiera w podróż po przełomowych momentach życia Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Organizatorem wystawy jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie, ale z powodu zawieszenia zajęć wystawę można oglądać  w kościele parafialnym w Rozniszewie od 18 maja 2020 r.

Wystawa skierowana jest do szerokiej publiczności – tych z nas, którzy pamiętają Jana Pawła II, oraz tych, którzy urodzili się już po jego śmierci. Ekspozycja prezentuje najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły, jego kolejne „narodziny” rozumiane nie tylko jako przyjście na świat, ale również przygotowanie do pełnienia coraz to nowych ról życiowych i społecznych: studenta, robotnika, kapłana, duszpasterza, naukowca, a w końcu papieża. Pontyfikat Jana Pawła II przedstawiony jest zarówno z osobistej perspektywy, jak i w kontekście jego wpływu na rzeczywistość nie tylko Kościoła, ale również Polski i całego świata. Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.

Centrum Myśli Jana Pawła II, w ramach realizacji misji upowszechniania intelektualnego i duchowego dziedzictwa Karola Wojtyły, już w maju br. udostępni portal JP2online.pl – największą internetową bazę papieską zawierającą m. in. zdjęcia, teksty, dokumenty oraz nagrania video. Korzystanie z niej będzie nieodpłatne, a większość materiałów będzie udostępniona na wolnej licencji.

PlakatA3

 

***

Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, która w intelektualnym i duchowym dorobku Karola Wojtyły poszukuje odpowiedzi na najważniejsze pytania i wyzwania współczesnego świata. Centrum działa w obszarze kultury, edukacji i budowania zaangażowanego i odpowiedzialnego społeczeństwa. Jako miejsce spotkań i dialogu tworzy przestrzeń współpracy ze środowiskiem naukowym i artystycznym ponad podziałami kulturowymi i ideologicznymi. Jest operatorem Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla uczniów i studentów, organizatorem dwóch warszawskich festiwali: Nowe Epifanie i Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju oraz inicjatorem i właścicielem multimedialnego portalu JP2online.pl stanowiącego pierwsze, kompleksowe źródło wiedzy o papieżu w Polsce i na świecie.

Nowe godziny otwarcia biblioteki

Surprise Cyber Sale

Prośba

Poszukujemy osób posiadających materiały bawełniane mogocych

Razem możemy więcej…

Więcej informacji pod numerem telefonu_ 48 621 70 97

Droga Krzyżowa

Wielki Piątek2

Przypomnijmy sobie zeszłoroczną Drogę Krzyżową.

DSCN7723

DSCN7762

 

DSCN7764

DSCN7775

DSCN7891

Wesołych Świąt Wielkanocnych

tło2

Designed by Freepik & Pixabay

 

 

Pomagając innym pomagasz i sobie

Na stronie Urzędu Gminy w Magnuszewie można dowiedzieć się w jaki sposób włączyć się w pomoc w walce z epidemią. Link do strony: Pomagając innym pomagasz i sobie.

 

 

 

Misterium Męki Pańskiej

DSCN9965-e1458899720253aa

Kochani, 

w tym roku, po raz pierwszy od 10 lat, Amatorska Grupa Teatralna „Pasja”, nie przedstawi dla swoich widzów Misterium Męki Pańskiej. W tych szczególnych i bardzo trudnych chwilach, zapraszamy tradycyjnie w Niedzielę Palmową, do obejrzenia Misterium Paschalnego, które wystawiliśmy w 2018 roku. Przygotowując się w naszych domach do Świąt Wielkanocnych, przeżyjmy  wspólnie wydarzenia z życja Zbawiciela, które przedstawili dla Państwa nasi rodzimi aktorzy. 

Życzymy  zdrowia, nadziei  i  wiary w sercach,

Pracownicy GBP-CK w Magnuszewie

DSCN0889-e1458899882805

DSCN0883-e1458900196142