O Nas

Gminna Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Magnuszewie oprócz statutowej działalności, czyli gromadzenia i udostępniania księgozbioru, prowadzi szeroką działalność edukacyjno – kulturalną. Oto przykłady naszej działalności:

Przygotowanie imprez okolicznościowych.

Zorganizowanie 09.09 2012 r. Dożynek Gminnych w Mniszewie, w których między innymi wystąpiły działające przy GBP-CK: zespół wokalny ”Melodia„ i kabaret „Na chwilę”

Współorganizacja Wigilii gminnej dla przedstawicieli całego społeczeństwa naszej gminy wraz z oprawą artystyczną „Melodii” i kabaretu ”Na chwilę” – 20.12.2012r.

W sali świetlicowo – wystawowej organizujemy wystawy o różnej tematyce.

W dniu 14.10.2012r. nastąpiło otwarcie wystawy poplenerowej prac malarskich i fotograficznych o tematyce poświęconej terenom południowym powiatu kozienickiego pt. ”Miejsca, których nie znamy”. Zwiedzaniu wystawy towarzyszyły występy naszej „Melodii” i kabaretu „Na chwilę”

W dniu 22.11.2012r. została otwarta wystawa rękodzieła Klubu miłośników robótek ręcznych „Niteczka” z Kozienic. Jednocześnie był to nasz wieczorek andrzejkowy „Spotkanie ze sztuką”. Wieczór umilały występy naszych zespołów.

Mikołajki. GBP-CK 6 grudnia zorganizowała dla dzieci z terenu całej gminy spotkanie ze Świętym Mikołajem., na które przyszło prawie 200 dzieci. Spotkanie. Podczas oczekiwania na świętego Mikołaja dzieci obejrzały spektakl o zaczarowanym pociągu, w wykonaniu dzieci z koła teatralnego „Skrzat” działającego przy GBP-CK. Mikołaj wszystkie dzieci obdarował prezentami i obiecał że wróci tu za rok.

Przy GBP-CK działają również amatorskie koła teatralne: dziecięcy „Skrzat„ i grupa mieszana dorośli i dzieci.

Montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Papieskiego wykonany przez dzieci z koła „Skrzat” przed szeroką publicznością w kościele w Magnuszewie w dniu 16.10.2012r.

23.12.2012r. amatorska grupa teatralna już po raz drugi wystawiła spektakl jasełkowy. Tegoroczny spektakl nosi tytuł „Dar samego Boga” i został wystawiony w kościele Parafialnym w Magnuszewie. Wieść o naszym spektaklu rozeszła się szybko i zostaliśmy zaproszeni do:

Kozienic
Głowaczowa
Nowej Dęby
Radomia
i Rozniszewa

 

Statut biblioteki [PDF]