Archiwum Aktualności

Gminny Dzień Dziecka 2019

Jak co roku dnia 1 czerwca  świętowaliśmy Dzień Dziecka. Po raz pierwszy impreza ta odbyła się w Skansenie Militarnym w Mniszewie.

DSCN8835

Tego dnia na dzieci czekało moc atrakcji. Mogły korzystać z dmuchańców oraz uczestniczyć w warsztatach plastycznych, zajęciach militarnych,  podziwiać widoki z wierzy widokowej,  grać w gry planszowe, posłuchać aktorskiego czytania bajek, jak również sterować modelami samochodów RC. Ustawiały się kolejki do stoisk na  których wolontariuszki,ze szkół z naszego terenu, kręciły balony i malowały buźki. 

 DSCN8620DSCN8766

O godzinie 13.00 odbył się pokaz lokalnych talentów, w którym udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Magnuszew.

kolaż występy

Następnie odbyło się rozstrzygnięcie loterii fantowej, ufundowanej przez posła na sejm RP oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego z nagrodami.

DSCN8877

W czasie uroczystości odbył się również pokaz udzielania  pierwszej pomocy i ratownictwa przeciwpożarowego w wykonaniu strażaków z jednostek OSP z Chmielewa, Rozniszewa i Mniszewa.

DSCN8845

Po południu gry i zabawy dla najmłodszych poprowadziła zawodowa animatorka. Między poszczególnymi atrakcjami można było skosztować słodkich wypieków, ufundowanych i przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy i posilić się kiełbaskami z grilla.

O tym, że święto się dzieciom podobało, świadczyła bijąca od nich radość i uśmiechy na twarzach. 

DSCN8762

We Imieniu zadowolonych dzieci organizatorzy składają  serdeczne podziękowanie wszystkim,  zaangażowanym społecznie w organizację święta   i   pomoc w jego realizacji. Dziękujemy Sklepowi Top Market, za ufundowanie posiłku i napojów dla dzieci.

Pełna galeria zdjęć do obejrzenia tutaj.

Spotkanie poetyckie z Marią Komstą

Dnia 22 maja odbyło się poetyckie spotkanie z Marią Komstą, z Grupy Poetyckiej ERATO, pt. „Z poetyckim piórem w bibliotece”. Wydarzenie to zostało zorganizowana w ramach Tygodnia Bibliotek, który odbywa się w maju. Pani Maria zaprezentowała swoją twórczość poetycką, ale również prace malarskie, grafiki oraz rękodzieło.

SAMSUNG CSC

W czasie tego spotkania odbyło się również wręczenie nagród dla naszych najlepszych Czytelników, którym bardzo dziękujemy za przybycie na to wydarzenie . Nasi najaktywniejsi Czytelnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz książkowymi upominkami.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

Oczywiście uroczystość została uświetniona przez występ zespołu Melodia, do którego dołączyła Pani Maria Komsta i razem wykonały pierwszy utwór „Wiśniowy sad”.

SAMSUNG CSC

Pełna galeria zdjęć znajduje się tutaj.

Gminny Dzień Dziecka 2019

Dzień Dziecka 20192

Grafiki użyte w plakacie pochodzą ze strony:
http://www.freepik.com
Designed by brgfx / Freepik

 

Dzień Dziecka w Skansenie Plan 2019 str1

Dzień Dziecka w Skansenie Plan 2019 str2

Spotkanie poetyckie z Marią Komstą

Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbywa się pod hasłem „#biblioteka” . My ten tydzień wydłużamy na cały maj i z tej okazji 22 maja zapraszamy na spotkanie poetyckie z Marią Komstą – poetką oraz malarką. W czasie spotkania uhonorujemy również najlepszych Czytelników naszej biblioteki.plakat maria komsta1

Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy

Z okazji

Droga Krzyżowa

W Wielki Piątek po raz pierwszy w naszej gminie odbyła się inscenizowana Droga Krzyżowa.

DSCN7732

 

DSCN7759

Stacja I odbyła się w Kościele. Następnie pochód ruszył ulicami Magnuszewa i tradycyjną już drogą obszedł w koło naszą gminną miejscowość aż powrócił do Kościoła, gdzie odbyła się ostatnia stacja Drogi Krzyżowej.

DSCN7762

DSCN7766

DSCN7775

DSCN7782

DSCN7837

DSCN7884

DSCN7892

Więcej zdjęć z tego wydarzenia można znaleźć tutaj.

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Konstytucja 3 maja

Wesołych Świąt!

zyczenia Wielkanoc

Zapraszamy na Drogę Krzyżową

Droga Krzyżowa2min

Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Magnuszew

Dnia 4 kwietnia 2019 r. odbyło się spotkanie integracyjne wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Magnuszew. W grudniu 2018 r. w naszej gminie powstało 5 Kół Gospodyń Wiejskich, tj.: KGW z Chmielewa „Aktywne Kobiety”, KGW „Dębo-Wianki” z Dębowoli, KGW „Mniszewianki” z Mniszewa, KGW „Babeczki” z Trzebienia oraz KGW z Wilczkowic Dolnych. W ramach integracji Pani spotkały się na wspólnej herbacie i ciastku. Dodatkową atrakcją był pokaz makijażu wykonany prze firmę Avon.

DSCN7523

DSCN7534

DSCN7549

DSCN7563