Obchody Dni Bibliotekarza i Bibliotek

goroczny Tydzień Bibliotek i Bibliotekarzy trwający od 8-15 maja obchodzony był pod hasłem „Biblioteka  Inspiruje” W Gminnej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Magnuszewie  Święto Bibliotekarzy i Biblioteki obchodzono 13 maja. W pięknie udekorowanej sali wystawowej biblioteki zgromadzili się najlepsi czytelnicy i inni zaproszeni  na tę uroczystość goście.

DSCN3597

Na spotkaniu uczestnicy zapoznali się z historią  bibliotek na terenie obecnej Gminy Magnuszew ,przedstawioną  w prezentacji pt ”Aby czas nie zatarł śladów”, działalnością biblioteki  obecnie i wizją na przyszłość. Finałowym akcentem uroczystości było wręczenie okolicznościowych dyplomów dla czytelników z największą ilością  przeczytanych książek.

DSCN3623

DSCN3594

DSCN3592

Na spotkaniu z bibliotekarzami  byli obecni przedstawiciele władz gminnych  w osobach : p. Wójta,  p. Sekretarz   oraz  p. Skarbnik oraz Przewodniczącego i Zastępcy Rady Gminy, w ich imieniu i swoim własnym Wójt Gminy p. Marek Drapała złożył na ręce pani Dyrektor  wszystkim pracownikom biblioteki najserdeczniejsze życzenia.

DSCN3631

Do życzeń dołączyli się członkowie  zespołu „Melodia” swoim  śpiewem i graniem umilając wszystkim te chwilę.

DSCN3595

W uroczystościach wzięli udział również uczniowie  jednej z klas z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie  zapoznając się z historia bibliotek i pracą bibliotekarzy.

DSCN3653

Na koniec na wszystkich  czekał słodki poczęstunek.

Komentarze są wyłączone.