Festyn Gminny

Jak co roku  nasza biblioteka brała czynny udział w przygotowaniu Gminnego Festynu z Okazji Dni Magnuszewa i Dnia Dziecka.Festyn rozpoczął występ  małych aktorów z Koła Teatralnego „Skrzat” działającego przy GBP-CK w Magnuszewie z małą inscenizacją słowno-muzyczną pt”Koziołek Niematołek”. Tegorocznemu festynowi  towarzyszyły rozgrywki sportowe,na początek finał rozgrywek w piłkę nożną o Puchar Wójta Gminy Magnuszew  między uczniami szkół podstawowych klas I-III. W finale zagrali uczniowie z PSP  Rozniszew i uczniowie z PSP Chmielew,zwycięzcami zostali uczniowie z Rozniszewa,nie mniej zaszczytne II miejsce  zajęli mali sportowcy  z Chmielewa.

DSCN5578 DSCN5637

Hitem festynu był mecz  piłki nożnej pomiędzy drużyną „Orłów Górskiego”a  drużyną złożoną z magnuszewskich piłkarzy.Wygrali Ci pierwsi ,ale to niewielki wstyd przegrać z tak zasłużonymi.

Kiedy sportowe emocje osłabły dla licznie zgromadzonych mieszkańców gminy i odwiedzających nas gości zaśpiewały nasze lokalne talenty;znana już wszystkim „Melodia” oraz solistki i duety młodzieżowe.Na koniec zagrały zespoły”The Acords”oraz „Diadem „.Zabawa przy muzyce tych zespołów trwała do późnych godzin wieczornych.

Na dzieci przez cały dzień czekały darmowe atrakcje na placu zabaw,a na głodnych smakowita grochówka i potrawy regionalne  przygotowane przez panie sołtyski i ich pomocników.

Wszystkim ,którzy pomogli nam w realizowaniu tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.