Ktoś pukał do drzwi naszych…

Taki tytuł nosił spektakl jasełkowy wystawiony 6 stycznia 2016 r. przez Amatorską Grupę Teatralną, działającą przy Gminnej Bibliotece Publicznej-Centrum Kultury w Magnuszewie.

Kościół parafialny św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie już V sezon gości grupę aktorów- amatorów, którzy wystawili  w sumie 10 spektakli, tematycznie związanych z okresem Bożego Narodzenia i Wielkanocy. W tym roku do grupy dołączyło  kilu nowych osób i zespół wzbogacił się o trzyosobowa grupę muzyków, którzy ubarwili spektakl grą na  akordeonie, saksofonie  i gitarze.

Staramy się, żeby realizowane przez nas  spektakle poruszały ważne tematy  i niosły jakieś przesłanie.

Tegoroczny scenariusz  przeplatał współczesność  z obrazami z życia świętej rodziny, przedstawionymi przez ewangelistów. Celowe  przejaskrawienie niektórych scen,  miało  pokazać   absurdy naszych ludzkich, życiowych zachowań. Intencją   aktorów i reżysera sztuki,   był prosty, zrozumiały dla widzów  przekaz,  i z żywej  reakcji widzów wynikało, że  się to udało.

Licznie zgromadzona  na premierze publiczność jest dowodem na to, że Magnuszewski teatr ma wierną grupę widzów, nie tylko miejscowych parafian ale mieszkańców całej gminy.

Praca nad realizacją spektaklu to wielka przyjemność, ale też ogromny trud  wielogodzinnych prób. Jednak  udana premiera, pełna widownia i aplauz publiczności wynagradzają wszystko. Dla nas, ekipy przygotowującej  coroczne spektakle, są one czymś bardzo ważnym- realizacją pasji i spełnieniem marzeń, naszych własnych i marzeń naszych widzów. Cieszy nas fakt, że w naszym małym środowisku są  ludzie którzy kochają sztukę i teatr na żywo, a my możemy im go przybliżyć.

Czujemy satysfakcję, że  nasz teatr się rozwija, zyskuje nowych aktorów i nowych, coraz bardziej dojrzałych, widzów. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele  udanych przedstawień.

Grupa teatralna,  odpowiadając na zaproszenie Ojców Michalitów z Parafii  Matki Bożej Fatimskiej i Bł. Bronisława Markiewicza,w Słupnie koło Radzymina, w niedzielę 17 stycznia, wystawiła spektakl w  tamtejszej  świątyni. Było nam bardzo miło, gdy po Mszy Świętej czekała na nasz występ rzesza  tamtejszych parafian, wypełniająca cały kościół. Słowa podziękowania, które padły z ust księdza proboszcza, utwierdziły nas w przekonaniu, że  co robimy  coś ważnego.

Dziękuję  moim przyjaciołom aktorom za zaangażowanie, pracownikom biblioteki za pomoc przy realizacji spektaklu, całemu środowisku za wsparcie, a publiczności  za to, że przychodzi nas oglądać.

Dyrektor GBP-CK w Magnuszewie

Elżbieta Wachnik