V Magnuszewski Orszak Trzech Króli

DSC05172

Tradycją stało się już, że 6 stycznia Gminna Biblioteka Publiczna -Centrum Kultury w Magnuszewie organizuje Orszak Trzech Króli w Magnuszewie. Wspólnie z Grupą Teatralną Pasją przygotowaliśmy spektakl jasełkowy pt. „W jasełkach leży”, który opowiedział historię narodzin Jezusa. Wciąż powiększająca się wielopokoleniowa grupa teatralna, w tym roku liczyła 50 członków, którzy wystąpili podczas przedstawienia. Całe wydarzenie podzielone było na trzy części. Najpierw odbyło się przedstawienie w Kościele, następnie wraz z Trzema Królami wyruszyliśmy orszakiem po ulicach Magnuszewa w poszukiwaniu Dzieciątka Jezus, a na koniec powróciliśmy do Kościoła, gdzie odbyła się druga część spektaklu.

DSC04938 DSC04957

DSC04974

W tym roku do organizacji Orszaku włączyło się Szkolne Koło Caritas pod kierunkiem Księdza Wikariusza Tomasza Walasika oraz pani Bożeny Kowalczyk – Pawlak. Przygotowali oni piękną scenę pasterską oraz zajęli się dystrybucją koron i śpiewników zakupionych przez bibliotekę w Fundacji Orszak Trzech Króli. Do organizacji bardzo czynnie włączył się Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie Krzysztof Dukielski, który zaprosił parafian do udziału w wydarzeniu oraz zajął się logistyka przejścia Orszaku po mieście Magnuszew, zapewnił obsadę do niesienia sztandarów orszakowych przez druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilczkowicach Dolnych i bryczkę konną powożoną przez Pana Karola Ogrodzińskiego, która wiozła Trzech Króli ulicami Magnuszewa w poszukiwaniu Nowonarodzonego Króla. Jak co roku bezpieczeństwo przejścia Orszaku zapewniła Ochotnicza Straż Pożarna w Magnuszewie.DSC05034

DSC05076 DSC05105

Bardzo cieszymy się że zapoczątkowane przez nas przed pięciu laty przedsięwzięcie zyskało tak ogromne zainteresowanie i skupia wokół siebie coraz więcej osób. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wspólnego święta. Szczególne podziękowania składamy aktorom, którzy mimo wielu zawodowych, szkolnych i domowych zajęć poświecili swój czas na przygotowanie spektaklu, który uczynił Święto Trzech Króli w Magnuszewie bogatym i wyjątkowym wydarzeniem. Serdecznie wszystkim dziękujemy i liczymy na współpracę przy realizacji kolejnych przedsięwzięć.

DSC05132

Pełna galeria zdjęć z Orszaku tutaj

Komentarze są wyłączone.