Szkolenie z edukacji regionalnej

nprcz-belka-nck-kolor-rgb

Dnia 4 sierpnia 2023 r. w naszej bibliotece odbyło się szkolenie z edukacji regionalnej poprowadzone przez przedstawicielki Centrum Archiwistyki Społecznej panie: Adrianę Kapałę i Joannę Michałowską. W szkoleniu udział wzięli, oprócz przedstawicieli  naszych partnerów z BLISKO, również nasze koleżanki bibliotekarki z bibliotek: Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice, Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zwoleniu, Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli.DSC01904

DSC01909

DSC01915

DSC01925

DSC01932

DSC01936

Podczas szkolenia dowiedziałyśmy się m.in. jak działają archiwa społeczne (na przykładzie Otwartego Archiwum Społecznego OSA), jak pozyskiwać i przechowywać zbiory i jak zaplanować działanie archiwum. W czasie warsztatów poznawałyśmy nie tylko teorię, ale był również czas na ćwiczenia praktyczne.

DSC01958

DSC01950

DSC01948

Bardzo dziękujemy Pani Adrianie Kapale i Joannie Michałowskiej za przeprowadzenie tych jakże ciekawych i inspirujących zajęć.

Szkolenie to było częścią projektu „Trzy strefy kultury: tradycja, Literatura i Sztuka”, który jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

nprcz-logotyp-podstawowy-rgb