I Magnuszewski Orszak Trzech Króli

W Magnuszewie, 6 stycznia 2020 r. , zorganizowany został I Magnuszewski Orszak Trzech Króli. Organizatorem Orszaku była Gminna Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Magnuszewie.  W orszaku wzięli udział mieszkańcy całej gminy. Do współpracy w zaprosiliśmy dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP Magnuszew oraz OSP Rozniszew), której druhowie zapewnili bezpieczeństwo uczestnikom Orszaku oraz ubrani w mundury nieśli sztandar i niejako otwierali Orszak. Zaangażował się również  Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie, której  młodzież  przebrana w stroje dworzan i rycerzy, niosła sztandary zapowiadające Trzech Króli.

Wielopokoleniowa grupa teatralna „Pasja”, działająca w GBP-CK przygotowała inscenizację wydarzeń biblijnych i  towarzyszyła Trzem Królom w drodze do stajenki. W naszym Orszaku szła  Maryja z Józefem, duża grupa aniołów,  pasterzy, a nawet  Herod, diabły i śmierć.

Bardzo dziękujemy Fundacji Orszak Trzech Króli za tą piękną inicjatywę i wsparcie naszej organizacji Orszaku.

Pełna galeria zdjęć tutaj.