Archiwum 23 października 2018

Wystawa „Tak powstała Niepodległa”

Zachęcamy do zapoznania się z wystawą „Tak powstała Niepodległa. Wystawa powstała z inicjatywy Biura Programu Niepodległa , autorami plansz są dr Sebastian Adamkiewicz (muzealnik i adiunkt w dziale historycznym Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi) oraz Anna Bińkowska (Biuro Programu „Niepodległa”), zaś konsultantem historycznym dr hab. Paweł Grata, prof. UR.

plansza_plakat_final

01 tozsamosc

02 polskabudowanaodnowa 03 plansza_mozaika 04 administracja 05 edukacja 06 plansza_nadksiazka 07 sportowy_duch_final 08 piekne_rzeczy_final 09 zdrowie i opieka 10 architektura 11 wdrodzedonowoczesnosci

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem

DSCN4253

W piątek 5 października w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Panem Zbigniewem Masternakiem, jest on – pisarzem, dziennikarzem, scenarzystą filmowym oraz autorem komiksów i wielkim miłośnikiem piłki nożnej.

DSCN4235

Spotkanie autorskie połączone było z warsztatami z pisania scenariuszy filmowych,w których udział wzięli uczniowie klasy V i VII z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie.  Młodzież miała za zadanie stworzyć scenariusz filmu, którego akcja działaby się w Magnuszewie. Uczniowie zaskoczyli nas swoją kreatywnością oraz różnorodnymi i nieszablonowymi pomysłami na film. Bardzo szeroki był też przekrój gatunków w jakich uczniowie tworzyli swoje scenariusze, były wśród nich: horrory, kryminały, filmy historyczne, przygodowe, fantastyczne, psychologiczne, a nawet filozoficzne.

 

DSCN4255

Było to na pewno bardzo rozwijające spotkanie, którego efekty zaskoczyły wszystkich. Pokazało też młodym ludziom z jakimi problemami musi się zmierzyć autor, a w szczególności  scenarzysta. Być może pozwoliło też komuś odkryć swój talent, który stanie się zaczątkiem nowej pasji, a może nawet sposobu na życie.

Galeria zdjęć