Zapraszamy przedszkolaków do wzięcia udziału w programie „Mała książka – wielki człowiek”

Rozpoczyna się nowa edycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek”! Pamiętajcie, że u nas przez cały rok można odbierać wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków.
Na dzieci w wieku 4–6 lat czekają specjalne Wyprawki Czytelnicze. Pokochany przez Małych Czytelników i ich rodziców Krasnal w Krzywej Czapce powróci w tegorocznej edycji projektu, by swoimi opowieściami skraść serca kolejnego pokolenia przedszkolaków.
Opowieść o Krasnalu w Krzywej Czapce wzbogacają piękne ilustracje Aleksandry Krzanowskiej, które rozbudzą wyobraźnię każdego Małego Czytelnika. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Jak działa projekt?
Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą bibliotekę, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zapraszamy do biblioteki!!!
plakat do internetu 2023

Komentarze są wyłączone.