Orszak Trzech Króli 2022

image032

Dnia 6 stycznia 2022 r. ulicami Magnuszewa już po raz III przeszedł Orszak Trzech Króli. Wydarzenie to rozpoczęło się przedstawieniem jasełkowym w Kościele Parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie.  Przygotowania do uroczystości rozpoczęliśmy wraz z grupą teatralną Pasja w listopadzie, wraz z pierwszymi próbami do spektaklu. W tym roku do grupy „Pasja” dołączyło wielu nowych aktorów, tak dziecięcych jak i dorosłych. W efekcie w przedstawianiu wzięła udział rekordowa liczba uczestników–46 osób. Dzięki systematycznym próbom, w dniu Trzech Króli, wszyscy byli świetnie przygotowani do występu.

image004

image006

image007

image006

W dniu premiery od wczesnego rana w bibliotece rozpoczęliśmy ubieranie aktorów we wcześniej przygotowane stroje. Nowo zakupione materiały posłużyły do uszycia zupełnie nowych kostiumów dla aktorów, a zwłaszcza dla królów, którzy szli na czele Orszaku.

image029

O godzinie 11.00 wyruszyliśmy uroczystym pochodem z biblioteki do Kościoła w Magnuszewie, gdzie o 11.30 rozpoczęło się przedstawienie jasełkowe, w którym oprócz Maryi i Józefa, Melchiora, Kacpra i Baltazara, pasterzy i  aniołów występowali również Herod z żoną, diabły, sługi, mieszczanie, kapłan i straż Heroda oraz mama z dzieckiem.

image009

image010

image011

image012

image019

image021

image025

image027

image028

Dodatkowa oprawa muzyczna spektaklu nie kończyła się na śpiewie, ale również zawierała w sobie utwory zagrane na żywo na skrzypcach przez  uczestniczkę spektaklu.

image014

image030

image031

Po scenach jasełkowych odegranych w kościele, licznie zgromadzona widownia ruszyła w orszaku  za trzema królami i przeszła po ulicach Magnuszewa, aby następnie wrócić do kościoła na dalszą część spektaklu. Tegoroczny Orszak Trzech Króli zakończył się ostatnią sceną w kościele, podczas której trzej królowie oraz pasterze oddali hołd Nowonarodzonemu Dzieciątku Jezus.

image034

image035

Składamy serdeczne podziękowanie członkom Amatorskiej Grupy  Teatralnej „Pasja” za przyjęcie ról i wspaniałe kreacje aktorskie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Magnuszewie za zapewnienie bezpieczeństwa przemarszu Orszaku oraz godne niesienie chorągwi Orszakowych, Księdzu proboszczowi parafii Magnuszew Krzysztofowi Dukielskiemu za gościnność w kościele i promocję wydarzenia wśród parafian, Siostrze Halince Bielak za pomoc w prowadzeniu prób, Pani Bożenie Kowalczyk-Pawlak za pomoc przy ubieraniu aktorów w dniu Orszaku, Wójtowi Gminy Magnuszew Panu Markowi Drapale za objęcie patronatem całego wydarzenia. Dziękujemy również ekipie telewizji „Nasz Powiat” za obecność,  nagranie i przygotowanie pięknej relacji z tego wydarzenia.

image036

 

Relacja wideo przygotowana przez telewizję Nasz Powiat:

Komentarze są wyłączone.