Powiat kozienicki. Przewodnik subiektywny

Powiat kozienicki. Przewodnik subiektywnyAutorzy: Danuta Lucyna Delekta, Krzysztof Zając

Subiektywny przewodnik o powiecie nowodworskim został napisany z myślą o osobach zainteresowanych „małą historią” – nie mniej ciekawą niż ta znana ze stron szkolnych podręczników, tworzone dla czytelników poszukujących indywidualnego oblicza kulturowego, pokazują Mazowsze wielu tradycji i wielu źródeł. Niniejsza publikacja jest pomocna w pracy ośrodków kultury, szkół i bibliotek, ponieważ zawierają unikatową wiedzę o najbliższych „małych ojczyznach”. Na publikację składają się szkice o dziejach historycznych, specyfice etnograficznej, noty poświęcone wybranym miejscowościom, informacje o twórcach ludowych i obyczajach. Obfitość fotografii dopełnia wartości publikacji.