Karawana Kultury – Wędrujący Festiwal Sztuki i Kultury

Dnia 11 lipca 2021 r. po raz pierwszy do naszej gminy zawitała Karawana Kultury – Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji.

DSCN8938

Jest to plenerowy projekt Makowieckiego Instytutu Kultury, który jest realizowany w okresie letnim. Karawana Kultury skierowana jest do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców. Celem jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i dorosłych teatrem, ciekawymi działaniami parateatralnymi i plastycznymi, które wyzwalają wyobraźnię, kreatywność i zdolności twórcze.

DSCN8994

Wydarzenie zaczęło się od wspaniałego spektaklu dla najmłodszych „Rycerz bez konia” w wykonaniu teatry BARNABY.

DSCN8944

Przygody smutnego rycerza, który poszukiwał konia oraz konia, którego męczyła wieczna czkawka przez co żaden rycerz go nie chciał rozbawił młodą publiczność do łez. Dzieci były wręcz zafascynowane spektaklem i bardzo żywo reagowały na wszystkie zwroty w fabule.

DSCN8981

Po zakończeniu spektaklu rozpoczęła się cześć animacyjna w wykonaniu  Polskiego Stowarzyszenia Animatorów KLANZA, Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści oraz Janusza Byszewskiego.

DSCN8984

Dzieci i młodzież mogły skorzystać z placu zabaw kreatywnych, spróbować swoich sił w szydełkowaniu, zrobić własnego Minionka,

DSCN9052

malować na folii, opowiadać historie zainspirowane zestawem całkiem (nie)zwykłych rzeczy  czy wreszcie pobudować z drewnianych elementów.

DSCN9025

DSCN9071

Na koniec wieczory wystąpił teatr MAKATA ze spektaklem „Wesele” (ale nie według Wyspiańskiego) i przedstawił jak to kiedyś wyglądało tradycyjne, wiejskie wesele.

DSCN9205

Dzień spędzony z Karawaną Kultury wypełniony był śmiechem i dobrą zabawą. Mamy nadzieję, że w przyszłości karawana znowu u nas rozbije obóz i oczaruje nas swoimi występami.

 

Komentarze są wyłączone.