Dożynki Gminne Magnuszew 2019

Dnia 18 sierpnia 2019 r. odbyły się Gminne Dożynki pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. W tym roku Święto Plonów miało miejsce w Magnuszewie. Rozpoczęło się zwyczajową Maszą Świętą w intencji Rolników i ich Rodzin.

DSCN1569

DSCN1590

Po Mszy nastąpił przemarsz korowodu Dożynkowego na plac szkolny przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie.

DSCN1659

DSCN1553

Korowód został powitany przez Zespół Melodia i przy wtórze pieśni dożynkowej „Podzielmy się chlebem” nastąpiło uroczyste łamanie się chlebem pomiędzy gośćmi zgromadzonymi na placu oraz wręczenie nagród „Zasłużony dla Rolnictwa 2019”.

DSCN1696

DSCN1709

Po części oficjalnej rozpoczęła się biesiada Dożynkowa. Jako pierwszy wystąpił zespół Furmani, który zaśpiewał i zatańczył wiele folkowych utworów.

DSCN1737

Po nim na scenę tanecznym krokiem wkroczył Zespół Tańca Ludowego „Warszawa” AWF i zatańczył tradycyjne polskie tańce.

DSCN1832

Następnie nastąpiła zmiana klimatu i na scenie zakrólował zespół NeoKlez z energetyczną mieszanką muzyki klezmerskiej i współczesnej muzyki popularnej. 

DSCN1890

Potem na scenę wkroczył wykonawca disco-polo Łukash wraz z tancerzami.

DSCN1901

Po zakończeniu jego występu odbył się koncert gwiazdy wieczoru zespołu Liza i Cygańskie Gwiazdy.

DSCN1925

Panie w pięknych, kolorowych, cygańskich sukniach urzekły publiczność zgromadzoną na placu. Na zakończenie wieczoru odbyła się zabawa taneczna do której przygrywał zespół CDN.

DSCN1948

Całe wydarzenie zostało zorganizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Mazowieckiego. Pokryli oni koszty występów artystycznych zespołów: Liza i Cygańskie Gwiazdy, CDN oraz Zespołu Tańca Ludowego „Warszawa”  AWF.

mazovia logotypclaim_czerony_pl pop_

Pełna galeria zdjęć do obejrzenia tutaj.

Komentarze są wyłączone.