Narodowe Czytanie 2017

Po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Magnuszewie, we wrześniu, zorganizowała Narodowe Czytanie. W tym roku cała Polska czytała dramat „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Nasza biblioteka, przy współpracy z Zespołem Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie, zaprosiła do czytania uczniów klas I i II magnuszewskiego liceum, panie dyrektorki ZSiPO: Bożenę Stańczyk, Agnieszkę Kreczmańską oraz Hannę Witek, panią bibliotekarkę – Marię Narojczyk, pana Marka Kozłowskiego oraz księdza Wojciecha Jaworskiego, przedstawicieli gminy: pana Wójta Marka Drapałę oraz panią Sekretarz Barbarę Sobotę, członkinie Amatorskiej Grupy Teatralnej „Pasja” – panią Irenę Frączek oraz panią Irenę Zielińską, przedstawicielkę zespołu „Melodia” – panią Jadwigę Domaszczyńską oraz przedstawicielkę Dyskusyjnego Klubu Książki – panią Zofię Sawicką.

Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie tegoroczne Narodowe Czytanie odbyliśmy na placu przed budynkiem ZSiPO w Magnuszewie. Zielone krzewy i drzewa posłużyły nam za naturalną scenografię, wzbogaconą przez przygotowaną przez pracowników biblioteki w Magnuszewie dekorację.

Świetnie przygotowana młodzież i dorośli, przez dwie godziny, odgrywali postacie z „Wesela” przed zasłuchanymi uczniami ZSiPO w Magnuszewie. Wspólne czytanie zakończyliśmy pamiątkowym, grupowym zdjęciem oraz przybijaniem pieczątki tegorocznej edycji Narodowego Czytania na egzemplarzach „Wesela” przyniesionych przez uczestników.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zebrać co najmniej tak wielu chętnych, którzy razem z naszą biblioteką, będą czytać na głos kolejne, wybitne dzieło polskiej literatury.

Pełna galeria zdjęć.