Flis Wiślany w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły

LOGO ORW_niebieskie

 

W dniu 26 lipca 2017 r. do naszej gminy przypłynęli flisacy, którzy płyną aby uczcić obchody Roku rzeki Wisły. Flis został zorganizowany przez prezesa Fundacji Rok Rzeki Wisły – Roberta Jankowskiego.

 

DSCN3296

Grupa flisaków zwiedziła naszą gminę – pół grupy jadąc na rowerach, które można wypożyczyć w nowo otwartej wypożyczalni rowerowej w Skansenie w Mniszewie, a drugie pół grupy objechało naszą gminę autokarem. Następnie wszyscy uczestniczyli w otwarciu wystawy „Nasza stara Przyjaciółka Wisła” – wystawa fotografii z lat 50. i 60. XX w. w Skansenie Bojowym w Mniszewie oraz zwiedzili wystawę fotografii „Tajemnicza Wisła” Jacka Matlakowskiego. Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek oraz ognisko. Na zakończenie flisacy zabrali nas w krótki rejs po Wiśle.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia jest dostępna tutaj.

Relacja wideo jest dostępna tutaj.

 

DSCN3184

3in1_300x109

 

Komentarze są wyłączone.