Archiwum 28 lipca 2021

Piknik promujący „Cyfrowe GOK-i w podregionie radomskim”

Gminna Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Magnuszewie bierze udział w programie „Cyfrowe GOK-i w podregionie radomskim” . Projekt ten realizowany jest przez Fundacja VCC z Lublina, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa, Oś priorytetowa: III. Cyfrowe kompetencje społeczeństwa. Działanie: 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej.
DSCN9397
Projekt podzielony jest na kilka etapów. W ramach realizowanych działań, nasza biblioteka otrzymała 5 laptopów. Brałyśmy również udział w 60 godzinnym szkoleniu, na podstawie którego będziemy prowadzić warsztaty dla dzieci w sierpniu.
DSCN9341
Kolejnym etapem był piknik dla dzieci i młodzieży, który odbył się w środę, 21 lipca, przed naszą biblioteką w ramach promocji projektu „Cyfrowe GOK-i w podregionie radomskim”.
DSCN9353
DSCN9368
DSCN9386
DSCN9414
DSCN9438
DSCN9509

Karawana Kultury – Wędrujący Festiwal Sztuki i Kultury

Dnia 11 lipca 2021 r. po raz pierwszy do naszej gminy zawitała Karawana Kultury – Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji.

DSCN8938

Jest to plenerowy projekt Makowieckiego Instytutu Kultury, który jest realizowany w okresie letnim. Karawana Kultury skierowana jest do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców. Celem jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i dorosłych teatrem, ciekawymi działaniami parateatralnymi i plastycznymi, które wyzwalają wyobraźnię, kreatywność i zdolności twórcze.

DSCN8994

Wydarzenie zaczęło się od wspaniałego spektaklu dla najmłodszych „Rycerz bez konia” w wykonaniu teatry BARNABY.

DSCN8944

Przygody smutnego rycerza, który poszukiwał konia oraz konia, którego męczyła wieczna czkawka przez co żaden rycerz go nie chciał rozbawił młodą publiczność do łez. Dzieci były wręcz zafascynowane spektaklem i bardzo żywo reagowały na wszystkie zwroty w fabule.

DSCN8981

Po zakończeniu spektaklu rozpoczęła się cześć animacyjna w wykonaniu  Polskiego Stowarzyszenia Animatorów KLANZA, Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści oraz Janusza Byszewskiego.

DSCN8984

Dzieci i młodzież mogły skorzystać z placu zabaw kreatywnych, spróbować swoich sił w szydełkowaniu, zrobić własnego Minionka,

DSCN9052

malować na folii, opowiadać historie zainspirowane zestawem całkiem (nie)zwykłych rzeczy  czy wreszcie pobudować z drewnianych elementów.

DSCN9025

DSCN9071

Na koniec wieczory wystąpił teatr MAKATA ze spektaklem „Wesele” (ale nie według Wyspiańskiego) i przedstawił jak to kiedyś wyglądało tradycyjne, wiejskie wesele.

DSCN9205

Dzień spędzony z Karawaną Kultury wypełniony był śmiechem i dobrą zabawą. Mamy nadzieję, że w przyszłości karawana znowu u nas rozbije obóz i oczaruje nas swoimi występami.

 

Academica już dostępna w naszej bibliotece

ACADEMICA_logo

W naszej bibliotece można skorzystać z dostępu do cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych Academica.  Jest to administrowany przez Bibliotekę Narodową polski system cyfrowych wypożyczeń międzybibliotecznych pełniący także funkcję biblioteki cyfrowej.

Celem Academiki jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych, polegającej na przesyłaniu pocztą publikacji drukowanych, wypożyczeniami cyfrowymi. System opiera się na zasobach Repozytorium Cyfrowego Biblioteki Narodowej.

Academica udostępnia cyfrowe wersje publikacji ze szczególnym naciskiem na publikacje przydatne w kształceniu i pracy naukowej za pośrednictwem terminala znajdującego się w naszej placówce.

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica została uruchomiona w październiku 2014 roku. To wynik realizacji projektu Biblioteki Narodowej we współpracy z Fundacją na Rzecz Nauki Polskiej oraz Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej.

Zmiana godzin otwarcia w środę 21.07.2021 r.

Cyfrwe goki

Cyfrowe GOK-i w podregionie radomskim

W środę 21 lipca czeka na Was moc atrakcji podczas imprezy promującej Cyfrowe GOK-i w podregionie radomskim. Projekt ten jest realizowany przez Fundacja VCC i dofinansowany z Funduszy Europejskich.Plakat cyfrowe GOKi

Impreza promująca Cyfrowe GOK-i

Już za tydzień w środę (21.07.2021) zapraszany dzieci i młodzież na imprezę promującą Cyfrowe GOK-i.
W programie :
- warsztaty z robotyki i programowania dla dzieci i młodzieży,
- quizy dla dzieci i dorosłych z nagrodami
- prezentacja dotycząca projektu Cyfrowe GOKi i gra o programowaniu
- zabawy na mega-matach edukacyjnych (np. mega szachy/ warcaby, Twister, Stópki, Klasy, Chińczyk)
plakat event cyfrowe goki